Вислови про фізику


Фізика – найдивовижніша річ: вона цікава, навіть якщо в ній нічого не розумієш.

Математика, медицина, фізика, механіка, музика зі своїми сестрами — чим глибше їх пізнаємо, тим сильніше палять серце наше голод і спрага. Григорій Сковорода

Науки діляться на дві групи – на фізику і колекціювання марок. Ернест Ерстед

Я фізик і маю право на збереження енергії. Хуго Штейнхаус

Це дуже просто мої дорогі: тому, що політика багато складніша ніж фізика. А.Ейнштейн

Гарна наука фізики, а от життя коротке... І.В.Курчатов

Нещастя фізики в тому, що її фундамент ніяк не досягне дна абсолютної істини. Георгій Александров

Фізика штаб техніки. Фізика сьогодні – техніка завтра. Фізика проста, але витончена. П. Еренфест

Да, брат, фізика це наука! Не кожна витрима голова.

Фізика перебуває у центрі всього. Гунар Тібель

Фізика – це велика насолода. Лев Ландау

Фізика – це ємність слова! Фізика для нас – не просто звук! Фізика – опора і основа Всіх без виключення наук.

Фізика - одна з найпрекрасніших наук. Вона показує нам, який великий і водночас близький до людини світ, в якому ми живемо. Фізика дає змогу людині відчути свою велич, надзвичайну силу свого розуму, робить її наймогутнішою істотою у світі.

середа, 9 листопада 2016 р.

Фізики створили першу захищену квантову мережу
Що складається з 64 вузлів локальна мережа дозволяє обмінюватися інформацією, не побоюючись можливого злому.

Надійність квантових мереж забезпечується за рахунок принципу невизначеності Гейзенберга, який не дозволяє зчитувати інформацію з каналу даних "третього зайвого".

Група фізиків під керівництвом Бернда Фрелиха з Дослідницького центру компанії Toshiba в Кембриджі вперше змогла організувати велику квантову мережу з 64 вузлів, створивши особливий "расщепитель", що дозволяє ділити ресурси найдорожчою частини мережі - фотонного детектора - між усіма її вузлами.

Такий підхід дозволяє помітно скоротити витрати не тільки на складання детекторів, а й оптоволоконні з'єднання та інші "дублюючі" частини мережі, прокладка яких вимагає часу і фізичного простору. Швидкість передачі даних у створеній фізиками мережі склала 300 кілобіт в секунду.

За словами дослідників, їх винахід може бути рішенням однієї з принципових проблем квантового шифрування - значного ускладнення архітектури мережі при додаванні нових вузлів, що унеможливлювало будівництво великих мереж.
Крім того, можливість використовувати той же оптоволокно, що і в звичайних локальних мережах, дозволить швидко розгортати такі мережі, укладають фізики.
Відзначимо, недавно вчені з Лос-Аламоської національної лабораторії (штат Нью-Мексико), якою відає Міністерство енергетики США, повідомили про існування робочого прототипу обчислювальної мережі, заснованої на квантовій механіці.

Немає коментарів:

Дописати коментар